Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Jandarma Karakolu’da görevli 21 yaşındaki Jandarma Er Cemal Karakurt’un, nöbet sırasında tüfeğiyle kendini vurarak intihar ettiği ileri sürüldü.
İddiaya göre, Sivas’ın Şarkışla nüfusuna kayıtlı Karakurt, psikolojik sorunları nedeniyle 22 günlük izne ayrıldı. İzninin ardından 24 Şubat 2011 tarihinde Sorgun İlçe Jandarma Karakolu’na dönüş yapan er Karakurt, önceki gece saat 03.35’de çevre emniyet nöbeti tuttuğu sırada tüfeğiyle çene altından bir el ateş etti.
Er Karakurt, olay yerinde hayatını kaybetti. Karakurt’un cenazesi önce Sorgun Devlet Hastanesi morguna, ardından otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.