Sol’un haberine göre; uyuşturucu çeteleri tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik’in cenazesi polis engeli dolayısıyla 3 gündür defnedilemiyor. AKP talimatıyla süren bu insanlık dışı tutuma karşı tek kelime edemeyen yandaş gazeteler, bugün Hasan Ferit’i manşete taşırken, yandaşlığın nasıl insanlıktan çıkardığını da gözler önüne serdiler.
Ailesi “bırakın oğlumuzu vurulduğu yere götürelim, sonra da defnedelim” diyor ancak AKP talimatıyla polis 3 gündür buna engel oluyor. AKP’nin bu insanlık dışı tutumuna karşı tepki artarken, yandaş medya yine AKP savunuculuğuna soyundu
“Ölüm üzerinden Nüfuz savaşı” manşetiyle çıkan Star, polisin uyuşturucu çetelerine göz yummasına, mahalle halkının bu çetelere tepki göstermesine, çetelerin bir ayda 20’ye yakın kişiyi vurmasına ilişkin tek kelime etmeyen Star, cenazenin polis barikatıyla engellenmesini de savunarak yandaşlığın getirdiği çirkin boyutu gözler önüne serdi.
“Rantabl gerginlik” manşetiyle çıkan Yeni Şafak da uyuşturucu çetelerinin mahallede neden cirit attığını, bir ayda 20 kişiyi nasıl vurduğunu, polisin buna nasıl göz yumduğunu gündeme getiremezken bununla mücadele edenleri suçlamayı tercih etti. Yeni Şafak 3 gündür cenazenin defnedilmesini engelleyen AKP’yi savunmaktan da geri durmadı.