Her dönem çeşitli eleştirilere maruz kalsa da, TRT’de kullanılan Türkçe ancak “ciddiyeti ve düzgünlüğüyle” dalga konusu olabilirdi bir zamanlar. Şimdilerde ise AKP’nin çiftliği haline gelen devlet kanalının hali gerçekten içler acısı.
Hayri Günel isimli vatandaş, 22 Kasım 2010 akşamı TRT1 kanalında yayınlanan Stadyum programına elektronik postayla Hakan Şükür’ün aldığı ücreti sordu. Bunun üzerine Günel ve TRT’deki programın rejisi yazışmaya başladı. Günel, sonunda bu yazışmaları Odatv’ye gönderdi.
Odatv’nin elektronik görüntüleriyle birlikte yayınladığına göre yazışmalar aşağıdaki şekilde:
1- Bu kadar para size neden veriliyor? İçiniz rahat mı…Hayır yani dini bütün bir insansınız ya ondan diyoruz…
2- Bu ücretin vergisi ödeniyor mu? Yani TRT’deki çalışma statünüzün adı nedir?
3- bu ücretin alınmasında malum cemaatinizin payı ve gücü nedir? Ya da cemaat bu olayın neresinde ne kadar vardır?
4- Toplamda 728 milyarlık bir tutar bir hayli iyi öyle değil mi? Siz ne düşünüyorsunuz?
Bakalım bu sorularımız bir cevap bulacak mı?
Bekliyoruz…
Sevgiler…saygılar…
H.günel”
Hayri Günel: “Cevap bu öyle mi?… Bu kadar ayağa düştü yani Hakan Şükür… Böylesine orta malı oldu desenize… Bir de “Hayricim” değil “Hayri’ciğim” olacaktı yanılıyor muyum?…Laubaliliği ise hiç hesaba katmıyorum…Arz talep meselesi öyle mi…?”