Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan daha becerikli bir demagog olduğunu kanıtladı: “Bütün öğrencilerimizin eşit şekilde eğitim almasını sağlamak suç ise ben bu suçu kabul ediyorum.”
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ALES’e başörtüsüyle girilebilmesine imkan tanıyan düzenlemeye imza attığı gerekçesiyle TGB tarafından hakkında Sincan Savcılığı’na suç duyurusu bulunulmuştu.
Özcan, İşçi Partisi/TGB’nin başvurusu üzerine Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kendisi hakkındaki takipsizlik kararını kaldırmasına ilişkin “Bütün öğrencilerimizin eşit şekilde eğitim almasını sağlamak suçsa ben suçumu kabul ediyorum” şeklinde konuştu.
Özcan, “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Bizim görevimiz herkese eşit imkânlar sağlamaktır. Bu yönde adımlar atıyoruz. Eğer bu imkânları sağlamak suçsa, herkese eşit imkânlar sağlamak suç ise ben bu suçu kabul ediyorum. Başka bir şey söylemek istemiyorum” diyerek eğitimde eşitlikten ne anladığını ortaya koyan sözler sarfetti.
SoL