Alevi Bektaşi Federasyonu yönetiminde oluşan bir heyet, 6 Mart’ta yapılacak mitingne destek için Eğitim-Sen ve Genel İş Sendikası genel merkezlerini ziyaret etti.
ABF Genel Sekreteri Fevzi Gümüş, Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Tek, Örgütlenme Sekreteri Oktay Kandemir, Genel Sayman Cemal Özdamar ile Eğitim Sekreteri Kemal Bülbül yer aldığı heyet, Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik ile bir araya geldi.
Eğitim Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik, dün olduğu gibi bugünde ABF’nin istemleri doğrultusunda Alevi toplumunun yanında yer alacaklarını ifade etti.
ABF heyeti, daha sonra Genel İş Senrikası genel merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi. Sendika yetkilileri, Alevilerin ülkenin gerçeği olduğunu belirterek, “Talepleri hepimizin talebidir” dedi.