Akşam saatlerinde Taksim Meydanı‘nda bir araya gelen Alınteri okurları, OSTİM‘deki katliamın basit bir iş kazası olarak görülemeyeceğini, bunun bir katliam olduğunu haykırdılar.
Ellerinde “İşçilerin katili ücretli kölelik düzeni” ozaliti taşıyan, İstiklal Caddesi üzerinden Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüyen Alınteri kitlesi, sık sık, “İşçilerin katili ücretli kölelik düzeni!”, “OSTİM’in hesabı sorulacak!”, “İşçi katilleri yargılansın!”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!”, “Artık ölmek istemiyoruz!”, “Herkese sağlık,güvenli gelecek!”, “Kaza değil bu bir katliam!”, “İnsanca yaşam sosyalizmde!” sloganlarını attı. Yürüyüşe çevreden alkışlarıyla destek verenler de oldu.
Galatasaray Lisesi önüne gelen Alınteri okurları, burada bir basın açıklaması yaptılar. Açıklamada şunlara değinildi: