Ankara NATO ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik, Yüksel Caddesi’nde yaptığı basın açıklaması ile “Emperyalizmin savaş üssü olmaya ve füze kalkanına hayır” dedi.
“Emperyalizmin savaş üssü olmaya ve füze kalkanına hayır” yazıl pankartın açıldığı eylemde, “Katil ABD bölgemizden defol”, “Füze kalkanı halkların düşmanı”, “Emperyalistler işbirlikçiler 6. Filoyu unutmayın” şeklinde sloganlar atıldı.
Birlik adına açıklama yapan Zeynel Sabaz, Nato ve ABD’nin emriyle 90 atom bombasının ardından füze kalkanlarının da Ortadoğu Bölgesi’ne yerleştirileceği belirtildi.
Sabaz, Ortadoğu’nun emperyalist savaş bakımından önemli bir yerde olduğu vurgulayarak, ABD’nin çıkarları için bölgeyi savaş üssüne dönüştürmek istediğini belirtildi. Sabaz, emperyalist paylaşım savaşını engellenmesi için bölge halklarının birlikte mücadele etmesi gerektiği vurguladı.
Sabaz, Ankara Nato ve Füze Kalkanı Karşıtı Birlik’in, “bölgemizi savaş alanına çevirecek tüm emperyalist politikaları açığa çıkarmayı, yapılan tüm askeri, ekonomik ve ticari anlaşmaları iptal ettirmeyi, topraklarımızı savaş üssüne dönüşmesine izin vermemeyi” önüne hedef olarak koyduğu belirtti, duyarlı tüm kurum ve kişilere, birlikte mücadele etme çağrısı yaptı.