Bazı zamanlar vardır bazı yazıları yazmak çok zordur,,,” ölüm” gibi… Ancak yaşarken de “ölebiliyor” insan ve boğazına düğümleniyor kelimeler.
“Kalbiniz acı çekenlerin çığlıklarına sağırsa,güneş girmez kendinizi kapattığınız karanlık zindanınıza,” diyor ya bir Roman atasözü…
Yeryüzünde tek bir yoksul ve acı çeken tek bir insan oldukça tüm insanlık yoksul ve kalbinden yaralı sayılmalı.
Irkçılık yapmadan her kim mağdur ve mazlumsa İNSAN tüm benliği ile duyumsar yaşanan çığlığı çünkü biliriz ki; İnsan yeryüzünün değeri ölçülemez tek varlığıdır.
Bir an için insansız bir dünyayı getirelim gözümüzün önüne.
Dünyanın tüm hazineleri,hatta tüm evren kendisinin bile olsa kim yaşamak ister ki o ıssızlık zindanında?
Tüm zenginliklerin değeri olur mu?
Tek bir insan çıldırır yer gök paha biçilmez o hazineler içinde.
Günlük hayatın kargaşasında ve bizi kamçılayıp duran hırslarımızın pençesinde farkında değilizdir çoğu kez.
İnsan insanın cenneti ve biricik mutluluk pınarıdır.
Böyle olunca hepimiz dünya insanlığına karşı ödenmesi imkânsız bir borç altındayız.
Geçenlerde bir okurumdan mektup geldi.
Hüzün,acı,keder insanlığımızdan utanır mıydık acaba ? bilinmez !
Yorumsuz yargısız paylaşıyorum sadece.
“Günaydın Neriman hn.size hayırlı ramazanlar dilerken sizdende bir fikir alma gereğini duydum. Ben ailemle yaklaşık beş yıldır Kırklarelinin Kofçaz ilçesine gelip yerleştim şuan burda ikamet ediyorum burası çok küçük bir yer 500 kadar bir nufusu var bunun yarısı resmi kurumlara ait geri kalanı ise çok cahil bir halk okuma yazma oranı% 20 civarı üstelik burası belediyelik ,ama gel görki burdaki belediye başkanı geldiğimiz günden beri bizi burda istemiyor tek kürt aile de biz olduğumuz için bize,buraya neye geldiniz ben burda kürt istemiyorum bizi burda mağdur etmek için elinden geleni yapıyor evimiz çıkmaz sokağın başında tek bir giriş çıkışımız var o nuda ikide bir kazıyor toprak dolduruyor ayrıca burdaki cahil halka diyorki kimse buna iş vermesin bunla yakın olmayın diye bizi izole ediyor.kaymakaml deseniz aynı zihniyet ben burda kürt olduğum için tüm haklardan arkadaşlıktan komşuluktan ve hatta insanlıktan mahrumuz.tüm değerlerimizi yitiriyoruz inanın ben buraya gelmeyene kadar kürt olduğumun farkında değildim,burayı vatan bildik bayrak bildik kardeş bildik gönül rahatlığıyla geldik ama öyle değilmiş meğer vatanda kardeşlikte bölünmüş haberimiz yokmuş,ama şimdide burdan gidecek imkanımız yok her geçen gün biraz daha tıkanıyoruz,valiye yazdık olumlu cevap gelmedi aynı zihniyet koktu. gazetelere yazdım bir cevap alamadım . siz gazetecisiniz bir yol bulun burda çok zulüm var AKPli belediye başkanı tam bir ırkçı ve ben ne yapacağımı şaşırdım, iradem çok zayıf kalıyor artık. • Medeni Dalankay. • • Mektup böyle, aklıma Kürt olmaktan yani doğuştan kazandığı ırkından dolayı ötekileştirilen bu çığlığa nasıl yardım edebilirim diye düşünürken dizeler kalemden döküldü… • • KÜRT Doğmak Ne Zor be ANNE … • gün Gelir DERSİM’de Katledilirsin, • Gün Gelir ROBOSKİ’de Bombalanırsın, • İsyan Etmeye Kalksan Hain İlan Edilirsin… • KÜRT Doğmak Ne Zor’be ANNE • ŞERZAN Olsan Polis Kurşunuyla Vurulur • CEYLAN Olsan Gözlerinden Parçalanırsın • Kimbilir Belki’de 12 Yaşında 13 Kurşunla UĞUR’lanırsın…
gorelesol