TEKİRDAĞ 2 Nolu F Tipi Cezaevinde yaşanan hak ihlalleri nedeniyle başlatılan ve 36’ncı günün ardından taleplerin kabul edilmesi ile sona eren açlık grevine; sebep olan uygulamaların bir benzeri bu kez de Tekirdağ 2 No’lu T Tipi Cezaevinde başladı. Bizzat cezaevi müdürü tarafından ‘Bundan sonra avluya çıkacaksınız. Havalandırmada sayım vereceksiniz. Yoksa gerekeni yapacağız’ tehdidine maruz kaldıklarını belirten ve cezaevinden yeni tahliye edilen Murat Gül, duyarlılık çağrısında bulundu.
(Evrensel)