Yoncalı beldesinde bulunan Körsuyu Deresi, aşırı yağış sonrasında taştı.
Kaymakam Fatih Aksoy, yaşanan taşkından 21 evin etkilendiğini belirterek, ”Daha önce tedbir alındığı için can ve mal kaybımız yok” dedi.
Söz konusu evlerdeki vatandaşların akrabalarının yanına gönderildiğini ifade eden Aksoy, ”Şu anda ekipler taşkından etkilenen evlerdeki suyun tahliye çalışmalarını sürdürüyor. Körsuyu Deresi’nde bu yıl ıslah çalışmaları yapacağız. Söz konusu çalışmalar 12 kilometrelik bir alanı kapsayacak” dedi.
![Bulanık’ta dere taştı](https://www.adilmedya.com/wp-content/uploads/resim/Haber-20100502202729.jpg)