Gazeteciliğe Cumhuriyet’te başlayan, Cumhuriyet’ten Milliyet’e oradan da Habertürk’e transfer olan; Habertürk’teyken işine son verilen Ece Temelkuran; bir süredir BirGün gazetesinde köşe yazarlığı yapıyordu.
Temelkuran yeni görevini Twitter adresinden “Bugün özel ve atlatma haberlerimiz varken artık söyleyebilirim. 6 gündür BirGün’ün “şimdilik” genel yayın yönetmeniyim. Allah utandırmasın:)” diyerek duyurdu.