Türkiye gün geçtikçe barışa dair söz söylemenin zorlaştığı bir döneme giriyor. Barış üzerinde en kolay söz söylenebilen alanlardan biridir.Söylenen sözün hayatı etkileme imkanı ise son derece sınırlı, güçlü bir toplumsal algı oluşması ihtimali son derece zordur.
Bunun sebebi olarak sadece küresel güçleri yada ülke içindeki baskıcı zihniyeti görmek ise son derece yanıltıcı bir tutumdur. Sözün sahiplerinin kararlılığı, inandırıcılığı, güvenilirliği en az dış etkenler kadar belirleyicidir.
Vahşi kapitalistleşme sürecine tutarlı ve etkin bir itiraz sesinin yükselmesi, gerçek bir barış mücadelesi için son derece önemlidir.
Kendi korkularını aşamamış, kendi ezberleri ile yüzleşememiş toplumsal çabaların kitlelerde heyecan ve umut odağı olması beklenmemelidir. Dönemsel dengelere dayalı yükselişler yine bu dengelerde meydana gelecek değişimle birlikte geri çekilmeye dönüşür.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN..