PKK’nin çekilmeye başlamasıyla birlikte başlayan çözüm sürecinde, Şemdinlililer askeri abluka altına alındıklarını iddia ederek bölgede yeni inşa edilecek karakollara karşı 3 gündür eylem yapıyor.
Dün Şemdinli İlçesi’nin Derecik Beldesi’nde Gelişen-Ortaklar köyü yolunun kapatılması sonrası bugün de 4 ayrı noktada aynı eylem yapıldı.
Sabahın erken saatlerinde Yeşilova Köprüsü, Umurlu Köyü, Zorgeçit ve Şapatan bölgelerinde yolu kapatan eylemciler, yetkililerden cevap beklediklerini belirterek özellikle yeni karakol inşaatlarının durdurulmasını ve askeri kontrol noktalarının kaldırılmasını talep etti.
Eylemciler, olumlu sonuç alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.
(Ajanslar)