ŞEMDİNLİ – CHP Şemdinli İlçe Başkanı Necmettin Yardımcı, 21 CHP üyesi ile beraber istifa ederek BDP’ye geçtiğini açıkladı. BDP’ye geçen CHP’lilere Demirtaş, BDP rozeti taktı.
BDP rozeti taktıktan sonra bir açıklamada bulunan CHP Şemdinli İlçe Başkanı Necmettin Yardımcı 2 dönem Şemdinli ilçe başkanlığı görevini yaptığını belirterek, “Aynı zamanda milletvekili adayıydım. CHP’den istifa etmemin nedeni, barış sürecine destek vermediği için ve il yönetiminin de aynı zihniyette ve sessiz kalması nedeniyle istifa etmiş bulunuyoruz.”dedi.
CHP genel merkezine birçok defa uyarıda bulunduğunu belirten Yardımcı, “Bizi dikkate almadılar. CHP’nin bu yaklaşımını pek iyi değerlendirmiyorum. BDP’ye geçerek bundan sonraki çalışmalarımızı BDP’de yürüteceğiz” dedi.
CHP’deki Kürt siyasetçilerine seslenen Yardımcı, “Özellikle il başkanlığına söyledim; Ankara’daki siyaset Hakkari’deki siyasete benzemez. İl başkanlığına bu sürece destek verelim dedim ama il başkanlığı da aynı CHP’nin genel merkezi gibi bir anlayışa sahip. Bu nedenle istifamı vermiş bulunmaktam.” diye konuştu.