Ördek olalı bir fare tuttuğu görülmemişti ama kaz çobanı olsam arada kaynamasına izin verir keçi diye güderdim kalimeroyu! Çünkü repliği can yakıyordu
28 Şubatın yamyamları yiyin birbirinizi!
90’lı yıllarda kırık yumurtadan çift siyahlı fırlamış bir ördek vardı. Tüplü televizyonlarda kısık ateşte izlediğim bu fırlama ördeğin adı kalimeroydu. Kalimero yaşasaydı Jose Mauro de Vasconcelos’un on iki günde yazdığı Sıkma Şeker Portakalı kitabının karakterlerinden Zeze’nin kucağındaki yan karakter de olabilirdi. Satanist değildi gotik hiç değil emo da sayılmaz lakin siyahtı.
Ördek olalı bir fare tuttuğu görülmemişti ama kaz çobanı olsam arada kaynamasına izin verir keçi diye güderdim kalimeroyu! Çünkü repliği can yakıyordu “ Ama bu haksızlık” Sürekli bunu söylüyordu “ Ama bu haksızlık” ! Sonraları hani bir canlı yayına bağlanır huzur evine düşen Yeşilçam aktörleri gibi vefasızlıktan yakınır diye bekledim ama dönmedi kalimero!
Bekle Allah bekle Pepe gelir Caillo’u gider ama Kalimero gelmez! Çizgi film platosu şimdi kahvehane olmuş diyolar, bir tornacı ustasının yanında emekliliğini bekleyen köşe ördeği olmuş diyolar, ördekken çok ünlüymüş ama yaşı geçince pepe’nin figüranı olmuş diyolar bilmem ben çocukluğumun yalancısıyım! Neyse ben kanal kanal kalimeroyu gökte ararken yerde buldum ki kanatlarını bavulunda taşıyordu, eee kanat bu bir zaman sonra işe yaramaz sadece kart vizit olur o hesap!
Bir zamanlar Genel Yayın Yönetmeni bir zaman sonra Genel Yayın Balığı olursun! Neyse böyle bu ördeği bir kanalda yüzerken gördüm geçen! Ertuğrul Özkök’ten bahsediyorum! Benim kalimeroyla derdim yok! İstifasını yazıp bir kanal içinde savrulan derbeder şişelerin içine atacakmış! Hakkındaki iddialar ıspatlanırsa filan! Özkök de Ama bu haksızlık deyip duran Kalimeronun ördek olmayan versiyonu gibi!
Bir zamanların kralları şimdi de kahraman ama çizgi film kahramanı! Nerden bileceklerdi ki yıllar sonra bir darbenin acısı söküle söküle alınacak, biri çıkıp bunu yaptıysan ördeklerin şerefsizisin diyecek öbürü tuttuğu çanağın naklen kırıldığını görecek! Özkök çok zeki bir adam orası belli! İyi adam orası da aşikar! Ama bırakın da iyi darbe hamallığı yaptığınız zamanların hesabını da halk sorsun sorgulasın! Yaşıyorken kırdığınız kalemlerin mahkemesi ilahi mahkemede onarılacak nasıl olsa! Şimdi sosuyla baharatıyla nasıl da yiyorsunuz birbirinizi! Arabesk sevmezdim ağlayan güftelerin suyunu kulağımda kaynatmazdım lakin Özkök’ün ardından söylenecek en damar şarkı Ferdi Tayfur’dan Hatıran Yeter! Sözlerini yazıyorum!
Bir yanda yaşanan o güzel günler, bir yanda anılar bir yanda dünler, seni yaşatacak neler var neler, bir gün gitsen bile HATIRAN YETER!
28 Şubat bizim aklımızda nasıl kaldıysa seni de o şekilde hatırlayacağız! Kalimero “ Ama bu haksızlık”…
Haber7