Antikapitalist Müslümanlar, 2012’den beri her yıl 1 Mayıs’ta sürdürdükleri geleneği bu yıl da devam ettirerek Fatih Camii’nde toplanıp ölen işçiler için giyabi cenaze namazından sonra Saraçhane’ye yürüdüler. Saraçhane’de basın açıklamasından sonra Bakırköy’deki 1 Mayıs kutlamalarına gittiler. Alana girerken alkışlarla karşılanan gurup Kürsü’den “Gezi’de hep yanımızdaydılar şimdi de yanımızdalar,1 Mayıs’a hoşgeldiniz, Antikapitalist Müslümanlar alana giriyor” şekilde anons edildi. 1 Mayıs alanında büyük ilgi gören grup “Mülk Allah’ındır”, “Allah ekmek özgürlük” “Mavi Marmara gururumuzdur”, “Kahrolsun Kapitalizm” sloganları attı ve taşıdıkları İslami içerikli pankartlarla dikkat çekti…1 Mayıs alanlarına katılarak, halaylara da iştirak ettiler…