Muğla’nın Milas İlçesinde bir su arıtma tesisinde çalışan 7 işçi yaşamını yitirdi. 5 kişilik bakım ekibi, elektrik akımına kapılarak içinde metan gazı bulunan havuza düştü. 2 işçi ise arkadaşlarının dışarı çıkmaması üzerine merak edip havuza indi.
Tepe-Akfen Su ve Kanalizasyon İşletmesi Güllük Şube Müdürü Mustafa Öztürk, beraberindeki elektrik teknisyeni Yüksel Kum, kanalizasyon altyapı elemanı Özcan Özkan, işçiler Fikret Özdemir, Hasan Özgür ile Karamersin Mevkisi’ndeki, atık su terfi istasyonuna, bugün saat 13.00 sıralarında bakıma gitti. Burada çalışırken, Öztürk ve beraberindeki işçiler, elektrik akımına kapılarak, 7 metre derinliğindeki atık su dolu depoya düştü. İçinde metan gazı da olan depoya düşen 5 kişiden Mustafa Öztürk, yaralı halde hastaneye kaldırılırken hastanede yaşamını kaybetti. Düşen 4 işçi ve arkadaşlarına yardım etmek isteyen iki işçi de havuzda yaşamlarını yitirdi.
Acı haberi alarak olay yerine gelen yakınlarının ve çalışma arkadaşlarının feryatları yürekleri dağladı.
(Evrensel)