İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde IŞİD’e karşı stant açan öğrencilerin standına tekbir getiren yüzleri siyah maskeli 15 kişilik Müslüman Gençlik isimli IŞİD yanlısı bir grup sopalarla saldırdı.
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde IŞİD’e karşı stant açan öğrencilerin standına tekbir getiren yüzleri siyah maskeli 15 kişilik Müslüman Gençlik isimli IŞİD yanlısı bir grup sopalarla saldırdı.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde IŞİD karşıtı pankart asan bir gruba Müslüman Gençlik isimli başka bir grup tepki gösterdi. Afişin kaldırılmasını isteyen Müslüman Gençlik üyelerinin verdikleri 15 dakikalık süre dolunca öğrencilere çivili sopalarla saldırdığı iddia edildi. Yaşanan saldırı sonrasında bir öğrencinin başından yaralandığı bildirildi. Olay sosyal medyada da anında duyuldu. Okul içerisinden paylaşılan fotoğraflarda ise yüzleri maskeli, elleri sopalı kişiler dikkat çekti.
Öğrenciler IŞİD yanlılarının saldırılarını protesto etmek için saat 15.00’te İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi önünde basın açıklaması gerçekleştirecekler. (BirGün)