Posta gazetesinin haberine göre MHP’li eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2009 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Başkanlığı’na aday oldu, ama AKP adayı Melih Gökçek karşısında kaybetti. Beypazarı’nı ise yüzde 45.5 oyla yine MHP kazandı.
MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Özalp, geçtiğimiz günlerde AKP’ye geçti ve bu geçişin ödülünü de önceki gün aldı.
“Hoşgeldin” hediyesi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beypazarı Belediyesi’ne “hoşgeldin hediyesi” olarak 2 çöp toplama kamyonu, 1 cenaze aracı ve de 1 iş makinesi hibe etti.
Bu araçları basın toplantısıyla tanıtan Cengiz Özalp, “Bir de süpürge kamyonu hibe edilecek. Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi, parklarımızda yeni düzenlemeler yapılacak. Bir de turistler için şehir terası yapılacak” dedi.
Özalp ayrıca, “MHP’den seçildim, seçmenlerimi üzdüm, ihanet ettiğim doğrudur. Ben siyaset adamı değilim, hizmet için geldim” dedi.
“10 yılda 2 yardım”
Beypazarı’nı turistik bir ilçe haline getirmek için çok uğraştığını belirten eski başkan MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mansur Yavaş ise, bu durumu “siyasetteki kirliliğin göstergesi” olarak niteledi.
Mansur Yavaş, “Ben 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Büyükşehir sadece iki kez yardımda bulundu. Onda da asfaltı bile yarım yaptılar. Beypazarı, Büyükşehir’e bile bağlı değil. Bu hibeler ahlaksız tekliftir” dedi.
Sol