Taksim Meydanı ve çevresinde çıkan olayları protesto eden bir grup D-100 Karayolu Acıbadem Mevkiinden yürüyüşe geçti. Yürüyüş nedeniyle D-100 karayolu trafiğe kapandı. Grup Boğaziçi Köprüsü’ne geldi. Köprü üzerinde bekleyen grup bir süre sonra tekrar yürüyüşe geçti. Gruba CHP milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi.
Tanal, “Vatandaş haklı olarak yürüyor. Meydanlara biber gazı sıkan hükümete tepkilerini dile getiriyorlar” diye konuştu.
Kadıköy’den Taksim’e yürüyen gruba polis Beşiktaş ‘ta müdahale etti. Gaz bombası ve tazyikli su sıkılarak yapılan müdahale sonrası gruptakiler kaçmaya başladı. Gruplar daha sonra tekrar bir araya geldi. Beşiktaş ve İstiklal Caddesi boyunca sayıları giderek artan eylemcilerin polisle karşılıklı bekleyişi sürüyor.