Kocaeli Gölcük’te 1999’da yaşanan depremde bir kızını kaybeden ve daha sonra bir oğlunu da trafik kazasında kaybeden Ünal Gül’ün, hayatta kalan kızı Duygu G. (15) beynindeki tümörle mücadele ediyor. Ayağında platin bulunan ve geçimini dağlarda salep toplayarak sağlayan Ünal Gül, kızının tedavisi için yıl sonuna kadar ayda iki kez yapılması gereken iğneler için yardım beklediğini söyledi.
Ardı ardına yaşadıkları acılar nedeniyle eşinin de kansere yakalandığını belirten Ünal Gül, “Şimdi kızım gözümün önünde adeta eriyor. Yakalandığı beyin tümörü hastalığı için önce makineye ihtiyaç vardı. Ancak kızım ameliyat oldu. Beynindeki tümörü alındı. Kanı pıhtılaşmış. Şimdi bu hastalığı yıl sonuna kadar ayda iki kez kullanacağı iğnelerle atlatacak. Ancak maddi zorluklardan ve işsizliğim nedeniyle bu tedavinin maliyetini karşılayamıyorum. Sendostatin isimli iğne kızımı sağlığına kavuşturacak. Benim bu iğneden ayda 2 adet almaya maddi gücüm yok. Ben para pul istemiyorum. Kızıma bu iğneler alınsa ve tedavisi yapılsa bir babaya dünyalar bağışlanacak” dedi.
Tüm Türkiye’den kendisine yardım edilmesini isteyen Ünal Gül, 0539 630 87 60 numaralı telefondan kendisine ulaşılabileceğini de sözlerine ekledi.
Bacağında platin var
Depremde sol bacağından yaralandığını ve platin takıldığını kaydeden Ünal, bu nedenle çalışamadığını söyledi. Dağda salep toplayarak ailesine bakmaya çalıştığını anlatan Ünal Gül, “Sosyal güvencem yok. Şu ana kadar yeşil kart sayesinde kızım Duygu’nun tedavisini yaptırdım. Ancak artık Yeşil kart’la karşılanamayacağı tedaviler karşımıza çıktı. Yurt dışından geldiği için ilaçlar devlet tarafından karşılanmıyor. Antalya Valiliği Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tedavi masrafların bir kısmını karşılıyor. Kızımın tedavisi için destek istiyorum” diye konuştu.