Fuat Avni, AKP’nin Cizre’de yeni bir provokasyon hazırlığı yaptığını iddia etti. Twitter’da yaptığı paylaşımda, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın planları dahilinde Emniyet İlçe Müdürü olarak göreve getirilen Ayhan Altıok’un beş özel harekatçıyla “karanlık bir ekip” kurduğunu öne sürdü.
“Cizre’de devlet eliyle her türlü provokasyon ve eylemin yapılabileceği ortam hazır” diyen Fuat Avni, “Kirli işlerde kullandıkları silahları Cemaat kurumlarına koyarak onları silahlı terör örgütü ilan edecekler” ifadelerini kullandı.
Fuat Avni’nin paylaşımları şu şekilde: