Diyarbakır Bağlar Merkez İlçeye bağlı Uzunbahçe Köyü’nde (Baluş) yaşayan yurttaşlar trafo sorununu DEDAŞ Müdürü ile görüşmelerinin engellenmesi üzerine özel güvenlikçiler ile köylüler arasında arbedede yaşandı.
Uzun süredir köylerinde yaşanan trafo sorunun çözülmemesinden dolayı DEDAŞ’a akın eden köylüler, DEDAŞ müdürü ile görüşmek istedi. Görüşme talepleri geri çevrilen yaklaşık 70 köylü ile özel güvenlikçiler arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbedede özel güvenlikçiler silah ile havaya ateş etti.
Yaşanan arbede de yaralanan olmazken, olay yerine çok sayıda polis sevkedildi. Polis yaklaşık 40 köylüyü gözaltına aldı.