Kemalist gençlik yetiştirmek istiyoruz diyenlerin karşısına neden çıkmadınız?
Yemek için önce kafayı bulmak gerek!
Diyelim ki şişeleri devirdim, civa yalamış kediler gibi ayıklığımı öldürüyorum, sarhoşluğa ayar oldum, kankam Hayyam oldu, şeytanın freni boşaldı, sürdü bütün günah arabalarını üzerime üzerime… Müslüman ruleti demiştim daha önce.. Mis gibi nefis kokusu sıktım ve çıktım. Lakin Allah, “gel bakalım biraz konuşalım seninle” dediğinde bir sandalye çektim ve secde yerine konuştum.
Diyelim ki zihnimdeki zina tortusunun ipini kopardı bedenim ve işledim, içimde pişmanlığın aryası, içimde kurtlar uuuluyor, içimde sırtüstü yere düşen besmele, lakin Allah, “gel bakalım biraz konuşalım seninle” dediğinde yine bir sandalye çektim secde yerine.
Neyi konuşuyorsunuz?
İbadeti sıfır, lakin hak yiyerek dünya orucunu açmamış adamın dindarlığını mı? Mini eteğiyle Ağa Camiye girip çantasından örtüsünü çıkarıp namazını Allah’a teslim eden bir genç kızın dindarlığını mı? Bugün promosyonu huri olan cenneti bağıra çağıra isteyen dincilerin dindarlığını mı? Diyelim ki tinerli çekiyorum besmeleyi kime ne? Kaç promil dindar çıktım kaç promil sarhoş kime ne?
Geçelim bunları azizim! Siz de çok iyi biliyorsunuz ki dindarlık kafası güzel bir tinerci gencin kalbinde de vardır.
Dindarlık söyleminin rövanşı bir tinerciyi alıp naklen ağlatmak değil bir ateist genci konuşturmaktır. ( İlla karşıya birini oturtalım diyorsanız işin aslı budur lakin karşı bir durum da yoktur)
Madem gazetecilik yapmak istiyorsunuz racon budur. Cüneyt Özdemir iyi adamdır ve geyik skorunu tamamlamış çim adam ayarındaki gazetecilere gazeteciliği öğretecek kadar da erdem sahibidir. Ben severim. Lakin anlaşılmamış bir söylem var ortada.
Dindar gençlik demek, at optikçiliği demek değildir. Bir Yahudi de bir hristiyan da dindardır. Dikkat ederseniz orada İslam söylemi yok! Burada evrensel bir çağrı var! Din insanı kötüden korumaz lakin disipline eder! Herkese çeki düzen verecek tek dost neye inanıyorsa onun tanrısıdır!
Şimdi tekrar ediyorum, bugün koltuğuna oturup sıcak parayı iç edip kul hakkına kök söktüren plastik dindarlar neye inanıyorsa ben ona inanmıyorum diyorum! Bundan daha açık bir söylem olamaz!
Lakin sorduğum soru şu zamanında Kemalist gençlik yetiştirmek istiyoruz diyenlerin karşısına çıkıp neden bu devletin işi değildir demediniz? Biz nerdeydik?
Bugün iktidarın her dediğine kafa sallayıp tulumba dindarı olmadığımı ispatlayabilirim lakin dindar gençlik söyleminden de kafasından tutulup secde snawı çekmeye zorlanan gençlik manasını çıkaran akıl kurusu şeriat fobiklerin, tahrikçilerin , mavalcıların gazına da gelmeyeceğimi bilmenizi isterim!
Haber7