Mesela tesbih subhanallah sayacı olarak pazara sürülsün, çocuklar için Yemek Duası okuyan tesettürlü barbie bebekler olsun abartmıyorum di mi?
Şekilden şekle girmek caizdir!
Olsun azizim olsun! Nerde dini bir icat görsem mücahit bir Einstein görmüş gibi seviniyorum! Cami girişlerinde galoş namaz etekleri olsun, benzin istasyonlarında bir secdelik namaz pedleri satılsın mesela!
AVM’lerde namaz vakitlerini hatırlatan yeşil sinyaller, namaza yetişmek isterken trafiğe takılan adamlara emniyet şeridi serbest olsun! Kolaylaştırınız azizim zorlaştırmayınız ben demiyorum Allah diyor! Öyle kuruşu kuruşuna ayet pazarlayıp sermayeyi nafile ibadet sayacağınıza ibadeti kolaylaştıran icatların peşine düşün en ergonomik sevaplar aşkına!
Çorap mest oldu yani artık namaz üşengeçlerine ayak yapan şeytana karşı, ayak yapma lan iblis diyen bir icat gördüm. Çorap şeklinde mest! Vauvv.. Gerçi mest üstüne krampon giyip kıbleden çim mübareği olan adam sayısı azaldı ama olsun..
Kışlık Müslüman icadı çorap mest, yazlık Müslüman icadı haşema! Yeşil icatların hepsine varım! Mesela tesbih tesbih diye satılmasın subhanallah sayacı olarak pazara sürülsün, çocuklar için Yemek Duası okuyan tesettürlü barbie bebekler olsun abartmıyorum di mi ?
Şekilden şekle girmeyi daha fazla Müslümanlık için çok çile çok sevap olarak damgalayan, cennet kapan hurafe mottolar haline getiren geleneksel kafalar şunu anlamalıdır ki şekilden ödün vermek dinden ödün vermek değildir. Kendine dönemeyen acemi Mevlevi, hırsını dövemeyen acemi pehlivan, verdiği sözün dağınığı, günahın maden işçisi, sevabın yabancısı olduysak bu şekil zaafı değil kalbi zaaftır!
Allah’a işi düştüğünde secdenin kepenklerini açarak cennet bulmacasını çözmeye çalışan “pazar Müslüman’ı’ olduysak bu giyilmiş mestleri geçirilmiş cüppeleri terk ettiğimizden değil rabbin emrettiğinin çağdaşı olmayı terk ettiğimizdendir.
Ve yine Allah’a işi düştüğünde ve dünya kafasına dert sıktığında Vakıa Suresi’ne sarılan ibadet haylazları biziz! Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz sözünü öfkesiyle arşınlayan, işine geldiğinde ayetlerin jargonuyla işine geldiğinde şeytanın cildi bozuk kitabıyla yüce sefilliğin odalarına sızan zihni ayyaş, bedeni ayık açık yara da biziz Anlayacağınız bu acizliği ne şekilli Müslümanlık engelledi ne de şekilsizlik! Ne ayağında mest gördüğüm adamı namaz fan’ı zannederim ne de elinde kadeh gördüğüm adama şeytan müptelası derim!
Haber7