Beşiktaş-Karabükspor maçı sonrası siyah-beyazlı yöneticilerin yaptığı açıklamalar, Ankaragücü yönetimini harekete geçirdi. Hafta sonu Ankara’da seyircisiz oynanacak Ankargücü-Beşiktaş maçının yakından takip edilmesi gerektiğini belirten Ankaragücü Kulübü Basın Sözcüsü Avni Kavlak, yetkilileri göreve çağırdı.
Beşiktaşlı yöneticilerin açıklamalarıyla bu maç öncesi baskıyı arttırma çabası içinde olduğunu iddia eden Kavlak, “Bazı rahatsız edici duyumlar aldık. Bütün gözlemcilerin bu karşılaşmayı dikkatle takip etmesi gerekiyor” dedi.
Geçtiğimiz hafta yapılan açıklamaları rahatsız edici olarak değerlendiren Kavlak, “Geçen hafta oynanan Beşiktaş-Karabükspor maçı sonrasında Beşiktaş yöneticilerinin hakemleri ve Türkiye Futbol Federasyonunu ‘tehdit’ eder açıklamalarının ardından yapılan hakem atamalarıyla ilgili bazı önemli yerlerden duyumlar aldık. Bu açıklamalar da yerine ulşamış gibi görünüyor” diye konuştu.
Maçın hakeminin etki altında kalmaması ve art niyet taşımayan bir yönetim sergilemesini istediklerini belirten Kavlak, herhangi bir sorun çıkmaması niyetinde olduklarını sözlerine ekledi.
Goal