Beyazıt Camii’nde cuma namazı sonra erdikten sonra, gıyabi cenaze namazı için cemaat Beyazıt Meydanı’nda toplandı. Namazdan sonra yapılan konuşmalara, sloganlarla eşlike eden kalabalık daha sonra dağıldı.
İnsani Yardım Vakfı, Mazlum-Der, Özgür-Der, Akdav, AKEV, Medeniyet Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Anadolu Gençlik Derneği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıdaki sivil toplum kuruluşu eyleme destek verdi.
“Mısır halkının kıyamına bin selam” gibi afişler hazırlandı.