Diyarbekir’deki tarihi newroz kutlamalarına katılan Antikapitalist Müslümanlar,farklı duruşu,DİLLERİNİZ VE RENKLERİNİZ ALLAHIN AYETLERİDİR,(rum 22) ayetinin Kürtçe ve Türkçe mealinden oluşan pankartlarıyla kürt müslümanlar tarafından çoşkuyla karşılandılar..
Newroz alanı bu güne dek görülen en büyük katılıma sahne oldu… Bebeğinden 90’lık nine ve dedelere kadar her yaştan insan alanı tıka basa doldurdu..
Antikapitalist Müslümanlar en ilgi çeken topluluk oldular… Alanda en büyük alkışı Leyla Zana ve Sırrı Süreyya Önder aldı… Abdullah Öcalan’ın mektubunu Sırrı Süreyya Önder okudu..
Abdullah Öcalan gerçek halk önderleri olan peygamberlere ve İslami kardeşlik ölçülerine de vurgu yaptı… Tören Lazca Kürtçe ve Türkçe konserlerle sona erdi…
http://antikapitalistmuslumanlar.org/
www.adilmedya.com