-Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yaptığı açıklamalar ile gündemi belirlemeye devam ediyor. Özellikle de “Tek büyük Fenerbahçe” iddiasında ısrarlı. Hatta her alanda başarılı oldukları için sevilmediklerini de söyledi. Siz nasıl değerlendireceksiniz?
Türk spor medyasının nasıl bir
Evvelki hafta
Spor sayfalarının yarısından fazlası
Ayrıca yazarlar da
Aziz Yıldırım’ın avukatı yazarlarımız var.
Aziz Yıldırım diyor ki “
Bir tane Allah’ın kulu spor yazarı da çıkıp köşesinde; ‘Tamam dediğin doğru da niye’ diye sorma cesaretinde bulunmuyor.
Galatasaray, Efes Pilsen ile
Trabzonspor, Bursa ile
RÜŞTÜ ŞİKE Mİ YAPTI!
Yıldırım’ın söylediği eksik; Fener, Dinamo Moskova ile
Çünkü Aziz Yıldırım’ı kızdıranlar yavaş yavaş temizleneceklerini biliyor. İşte Türk spor medyasının feci hali bu…
-Yıldırım bu sözüne kanıt olarak, ‘tüm branşlarda başa güreşmelerini’ gösterdi ve bu nedenle sevilmediklerini söyledi.
Niye?
-‘Fenerbahçe’yi çekemiyorlar’ demeye getiriyor sanırım.
Lafügüzaf!.. Hep demeye getiriyor. “Efendim ben, ‘Rüştü şike yaptı’ demedim” diyor şimdi. Matrağa bakar mısın! Açıklama sırası; “Rüştü, Fenerbahçe’nin rakiplerine ‘İyi
Aynı Rüştü, Bursaspor’a karşı iyi
Mümkün mü istemesi!.. “Efendim ben ‘Rüştü şike yaptı’ demedim!
Fener’in rakiplerinin şike yaptığını söyleyenlere “Ben de Rüştü şike mi yaptı?” diyeyim cambazlığı
Bu eylemlerin ardından “Şimdi ben de ‘Rüştü şike mi yaptı’ diyeyim” demek ‘Rüştü şike yaptı’ demektir. Daha nasıl diyeceksin Sayın Başkan!.. Ama Aziz Yıldırım avukatları bu lafın sadece son bölümünü alıp ‘Aziz Yıldırım böyle demek istemedi’ diye
Bari hiç açma o konuyu, girme…
Aziz Yıldırım’ın, “Şimdi ben de Rüştü şike mi yaptı” diyeyim lafı tek başına değil, öncesi var. Bu söyledikleriyle birleştirdiğin zaman bu lafı niye ettiği ortaya çıkıyor. Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın!..
TRABZON’DAN TIS YOK
-“Galatasaray ve Beşiktaş’ı düşünüp 10 puan fark attık. Bursa’yı hesaba katmamıştık” lafı da çok ucu açık aslında. Her tarafa çekilebilecek bir açıklama!..
Aziz Yıldırım’ın, “Şimdi ben de Rüştü şike mi yaptı” diyeyim lafı tek başına değil, öncesi var. Bu söyledikleriyle birleştirdiğin zaman bu lafı niye ettiği ortaya çıkıyor. Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın!..
TRABZON’DAN TIS YOK
-“Galatasaray ve Beşiktaş’ı düşünüp 10 puan fark attık. Bursa’yı hesaba katmamıştık” lafı da çok ucu açık aslında. Her tarafa çekilebilecek bir açıklama!..
Her lafı birbirinden açık ama
Sonradan öğrendim” dedi. “Öğrendim” dedikten sonra Fenerbahçe
Adamın kendi laflarını alt alta koyduğun zaman her şey ortaya çıkıyor. Ama bunları ayrı ayrı değerlendirip avukatlığına soyunuyorlar.
Kardeşim bari avukatlık yapma, görme o konuyu!.. ‘Sana zorla
BIRAKMASI İYİ OLDU
– Denizli’nin Beşiktaş’ta bir yıl daha devam etmesi bekleniyordu ama sürpriz bir şekilde yollar ayrıldı. Sağlık gerekçesiyle olduğu açıklandı. Siz neler söyleyeceksiniz?
Olayları başından beri biliyorum. Mustafa Denizli yakın arkadaşım olduğu için. Devam etseydi Mustafa Denizli
Mustafa Denizli inanmıyordu. İnsan çünkü kendisini sağlıklı hissettiği zaman doktora inanmaz. Hele biz Türk
Mustafa Denizli de rahat rahat tatile gitti. Beni de çağırdı hatta… “Otelimizi açıyoruz, gel beraber olalım” diye. Bizim Çeşme günlerimiz
PROGRAM HAZIRLADI
“Tatilde, stresin s’si yokken, tansiyonun 22/12 olabiliyorsa, çok daha baskılı, gerilimli geçecek futbol sezonuna girersen ölürsün” dedi doktorlar açıkça. Bunun üzerine Mustafa Denizli devam edemeyeceğini bildirdi. Mustafa Denizli’nin beraber büyüdüğü bir arkadaşı var Çeşme’de. Ben de onu tanırdım. Yazın gittiğimizde misafir olurduk. O çok genç yaşta tansiyondan öldü. Yüksek tansiyonu vardı, Mustafa onu uyarırdı. Güler geçerdi. ‘Küt’ diye gitti, tansiyondan. Yani öyle bir deneyimi de var Mustafa’nın. Onun için “Bu tansiyon ile yapamazsın” dedikleri zaman doktorlar, işin ne kadar ciddi olduğunu biliyordu Mustafa Denizli. Bu nedenle çekildi. İyi de oldu. Mustafa için de iyi oldu, Beşiktaş için de iyi oldu. Çünkü bu senenin ortasında bu durum ortaya çıksaydı sezon ortasında hoca değişikliği gerekecekti. Zaten Mustafa Denizli’nin hazırlayıp, verdiği program var. Onun için Beşiktaş herhangi bir şok yaşamayacaktır.
YENİDEN ADAY OLMALIYIZ
– 2016 Avrupa Şampiyonası Finalleri’ni Fransa’ya karşı bir oyla kaybettik. Platini’nin sonuçta baş rolü oynadığı söylendi. Siz kaybetmemizi neye bağlıyorsunuz?
Olay tamamen siyasi. Daha önce de söylemiş, kısa bir açıklama yapmıştım: “Olay siyasi” diye…
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılmasına en şiddetle karşı çıkan Avrupa lideri Sarkozy. Sarkozy hatta ‘Fransa’da seçimi bu kozu kullanarak kazandı’ dahi diyebiliriz. “Türkiye, Avrupa Birliği’ne alınmasın” derken en büyük dayanağı da coğrafya. “Türkiye bir Asya devleti. ‘Avrupa’da küçük bir parçası var’ diye Türkiye’yi Avrupalı kabul edemeyiz, Avrupa Birliği’ne alamayız” diyor.
Şimdi bu Sarkozy’nin, Fransa’sıyla, Türkiye, Avrupa Şampiyonası Finalleri’nin organizasyonu için karşı karşıya geldi. Sarkozy, “Türkiye, coğrafyası bakımından Avrupa ülkesi değil” diyor, buna karşılık 2016 Avrupa Şampiyonası’nı Türkiye organize ediyor. Sarkozy ne duruma düşer? “Türkiye, Avrupa’da değildir” diyen Fransa’ya karşı oylamayı Türkiye kazanıyor hem de Avrupa Şampiyonası yapmak üzere… UEFA, “Türkiye coğrafya olarak Avrupa’dır” diyor yani. Bu Sarkozy için önemli bir yenilgi olurdu. Şimdi bu Sarkozy, seçimden önce oylamanın yapıldığı salona geliyor. Fransa’nın çıkacağını bilmese ya da emin olmasa oraya gelir miydi? UEFA’nın başkanı da Platini, o da Fransız. Bütün bunları yerli yerine oturttuğun zaman bu kararın, siyasi olduğu ve Sarkozy’nin de o kararı bilerek İsviçre’ye geldiği açık.
-Türkiye üçüncü kez kaybetti. Sizce yeniden aday olmalı mıyız?
Şimdi bu Sarkozy’nin, Fransa’sıyla, Türkiye, Avrupa Şampiyonası Finalleri’nin organizasyonu için karşı karşıya geldi. Sarkozy, “Türkiye, coğrafyası bakımından Avrupa ülkesi değil” diyor, buna karşılık 2016 Avrupa Şampiyonası’nı Türkiye organize ediyor. Sarkozy ne duruma düşer? “Türkiye, Avrupa’da değildir” diyen Fransa’ya karşı oylamayı Türkiye kazanıyor hem de Avrupa Şampiyonası yapmak üzere… UEFA, “Türkiye coğrafya olarak Avrupa’dır” diyor yani. Bu Sarkozy için önemli bir yenilgi olurdu. Şimdi bu Sarkozy, seçimden önce oylamanın yapıldığı salona geliyor. Fransa’nın çıkacağını bilmese ya da emin olmasa oraya gelir miydi? UEFA’nın başkanı da Platini, o da Fransız. Bütün bunları yerli yerine oturttuğun zaman bu kararın, siyasi olduğu ve Sarkozy’nin de o kararı bilerek İsviçre’ye geldiği açık.
-Türkiye üçüncü kez kaybetti. Sizce yeniden aday olmalı mıyız?
Avrupa Şampiyonası’na Türkiye yeniden aday olmalı. Olimpiyat gibi ütopik, hayali bir düşünce değil. Türkiye’de Olimpiyat’ın seyircisi yok ama futbolun seyircisi var ancak futbol tesisi yok. Futbolun en çok oynandığı İstanbul’a şöyle bir bakın… Allah’ın unuttuğu bir Olimpiyat Stadı var.
Maç yapıldığı zaman kimse gitmez.
ULAŞIM SAĞLANMALI
Konumu dolayısıyla Şükrü Saracoğlu Stadı’nda, FIFA, Dünya Kupası ya da UEFA, bir Avrupa Kupası maçı yapılmasına izin verir mi; belli değil. Otobanların arasında, etrafında güvenlik çemberi ayıracağın yer yok. Doğrudan otobana açılan bir stadyum. Ali Sami Yen zaten yok oluyor.
Maç yapabileceğin bir İnönü Stadı bir de biterse Galatasaray’ın Arena’sı olacak.
Türkiye’nin ‘Avrupa Şampiyonası’nı bize verin, biz yaparız’ın ötesinde ortaya koyacağı stadyumlar olması gerekiyor.
Artık finalleri almayı beklemeden güzel stadyumlar yapmalıyız. Kayseri’de yapılan stadyum gibi. İllere olmasa bile Türkiye’nin belli merkezlerine, belli bölgelere iyi statlar yapmalıyız ve ‘Bakın güzel statlarımız var ve bu stadyumlara ulaşım da var’ demeliyiz.
İstanbul, Ankara, Antalya’ya ulaşım kolay da Avrupa Şampiyonası Grup Maçları’nı oynatmayı düşündüğümüz illere de ulaşımın kolay olduğunu anlatmamız lazım.
Anlatmadan önce de biz kendimize anlatmamız lazım. ‘Biz hazırız’ demeliyiz.
Kayseri’de güzel bir stadımız var. ‘Kayseri’de biz bir grup maçlarını oynatabiliriz, burada dört ülkeyi ve onun taraftarlarını ağırlayabilecek otellerimiz var ve de insanları İstanbul’dan, Kayseri’ye götürecek ve Kayseri içinde getirip götürecek ulaşım imkanlarımız var’ demeye hazır olmalıyız.
-Hazırladığımız tanıtımla ilgili ne düşünüyorsunuz? Zayıf bulanlar oldu, Avrupa’da tanınan oyuncularımızın kullanılmaması eleştirildi.
Bütün bu Sarkozy ile Platini’nin çabalarına rağmen Türkiye’nin 6 oy alması ve kıl payı kaybetmesi gerçeğine bakınca Türkiye’nin tanıtımının eksik, yanlış olduğunu söylemek haksızlık olur. Tüm siyasi baskılara rağmen 6 oy aldık.
-Cengiz Semercioğlu, “Amerika gezisi için harcanan para 2016 adaylığımız için harcansaydı, daha iyi olmaz mıydı” diye yazdı. Katılıyor musunuz?
Elmalarla armutlar bunlar. Avrupa Şampiyonası ile ilgili ben söyleyeceklerimi söyledim. Bunun üstüne Türkiye bütçesi kadar para harcasan sonuç değişmez.
ajansspor