Diclekent Kavşağı’daki Park Orman’da toplanan, BDP’li kadınlar ile genç gruplar, Demokratik Özgür Kadın Hareketi’nin kampanyası kapsamında ve Amed (Diyarbakır) Kadın Meclisi’nin organizasyonuyla, Koşuyolu Parkı’ndaki Yaşam Anıtı’na kadar yürüdü. Bölgede son günlerde yaşanan çocuk istismarı, cinsel taciz, kadın ve kızlara yönelik tecavüz ile çocuk ölümlerini protesto etmek isteyen yaklaşık 1000 kişi, 2 kilometre boyunca slogan atarak yürüdü. Grup AKP Bağlar İlçe Başkanlığı önünden geçerken, BDP’li bazı göstericiler el ele tutuşarak önlem aldı. Grup, ‘Kana kan, seninleyiz Öcalan’, ‘Meclis’i basarız Erdoğan’ı asarız’ gibi sloganlar attı. Bazı sivil polisler grubun önünden yürüyerek hem görüntü, hem de fotoğraf çekti. Bir saat süren yürüyüş sonunda Koşuyolu Parkı Yaşam Anıtı önünde yapılan açıklamadan sonra grup dağıldı.
Dha / Radikal