Başörtülü Adaydan Kılıçdaroğlu'na Cevap | Adil Medya • Adaletli ve İlkeli Habercilik

ANA SAYFA | SİYASET | Başörtülü Adaydan Kılıçdaroğlu'na Cevap


Başörtülü Adaydan Kılıçdaroğlu'na Cevap

Başörtülü adaydan Kılıçdaroğlu'na okkalı cevap...

 

Paylaş

09.06.2011 / 18:46


Tek türbanlı Bağımsız Aday Aynur Bayram, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkında söylediği sözlere sert dille yanıt verdi.

12 Haziran yarışlarının türbanlı tek adayı, Bağımsız Aday Aynur Bayram, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkında söylediği sözlere sert dille yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'na "Benim başörtüme, benim vekilliğime, benim meclise girmeme elinizi dilinizi uzatmayın Sayın Kılıçdaroğlu" diye seslendi.

Tv8 ekranlarında yayınlanan Erkan Tan ile Başkent'ten programının bugünkü bölümüne konuk olan Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram, seçmenlerinden oy istedi ve CHP'ye yüklendi.

Kılıçdaroğlu'nun önceki gün Habertürk'te Fatih Altay'lının programında, kendilerine türbanlı dediğini söyleyen Bayram, "Biz kendimize başörtülü diyoruz. Altaylı, 'Meclise türban girerse ne yapacaksınız' diye sordu. O da kimsenin inancı doğrultusunda yargılanamayacağından söz etti. Ve daha sonra meclise girerse benim düşüncem, meslisin belli kuralları var dedi. Ben kendi meclisime inancımla girmek istiyorum. Benim inancımla benim meclisime girmeme kim engel olabilir" diye konuştu.

ÖNCE ROZET TAKTINIZ, SONRA YAKTINIZ

Kılıçdaroğlu'na, "Önce çarşıflılara rozet taktınız, sonra o çarşafı yaktınız, sonra başörtülü kadınları partinize üye yaptınız, sonra o başörtülü kadınları görmezden gelemeyen insanlara dil uzattınız" diye seslenen Bayram, "Lütfen artık samimi olun. CHP herkes için var diyorsunuz, bunu seçim zamanı sadece meydanlarda söylemeyin. Samimiyetinizi gösterin lütfen. Ve benim başörtüme, benim vekilliğime, benim meclise girmeme elinizi dilinizi uzatmayın Sayın Kılıçdaroğlu" çağrısında bulundu.

Bir seyirciden gelen, "Milliyetçi Muhafazakar oyları bölüyorsun" mesajı üzerine Bayram, "Başbakanımız bu ülkenin  bölüneceğini söyleyen insanlara şu cevabı veriyor ve ben bu cevabı çok seviyorum. 'Bu ülke çok güçlü bir ülke. Bu ülkenin bölüneceğini söylemek bu ülkeye yapılmış olan bir haksızlıktır.' Partilerinin, Ankara 2. bölgeden 70 bin oy alarak Aynur Bayram'ın bağımsız bir şekilde meclise girmesi, hiç bir siyasi partiyi ne baraj altında bırakır ne de iktidardan eder" şeklinde konuştu.

Bayram, Ankara 2. bölgede bulunan; Altındağ, Akyurt, Ayaş, Beypazarı, Çubuk, Çamlıdere, Elmadağ, Güdül, Kızılcahamam, Kalecik, Kazan, Keçiören, Nallıhan, Pursaklar ve Yenimahalle ilçelerinde oy isteyerek, "Sizi Allah'a emanet ediyorum. Bizi bu mücadelemizde yalnız bırakmayın" dedi.

* * *

AYNUR BAYRAM'DAN KISA KISA..

Ben Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram;

Milletimin ve şahsımın maruz kaldığı baskılara ve engellemelere karşı “Yasaksız Türkiye” sloganıyla 11 Nisan’da Bağımsız Milletvekili adaylığına başvurdum.

Hiçbir maddi beklenti içinde olmaksızın dostlarımızın ve gönüllü hürriyet sevdalılarının yardımlarıyla mütevazı seçim kampanyamızı büyük bir inançla sürdürüyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi rant yeri değil, hizmet yeridir. Ben milletvekilliği nimetlerinden nemalanmak amacıyla yola çıkmadım. Kadın nüfusunun % 60'ının başörtülü olduğu ülkemde eğitim ve çalışma hakkımızı almak için savaşıyorum. Bu bir var olma, hak ve hürriyet mücadelesidir. Bu nedenle milletvekilliğinin maddi getirisinden feragat ediyorum.

Eğer milletvekili seçilirsem, alacağım maaşın asgari ücret dışında kalan bütün kısmını, her ay kadınlarımıza, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize hizmet eden kurum ve kuruluşlara sırasıyla olmak üzere bağışta bulunacağımı kabul ve taahhüt ederim.

Bu taahhüdümü Ankara 32. Noterliği'nin 24.05.2011 (A). 14576 yevmiye numaralı senediyle belgeledim.

Ekte ilgili evrak sunulmuştur. Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımla,
Aynur BAYRAM
Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı

* * *

Aynur Bayram kimdir?

1980 yılında Bursa’da dünyaya geldi. 1991 yılında ilköğrenimini tamamlayan Aynur BAYRAM, Yatılı Kuran Kursunda Kuran eğitim aldı. Başörtüsü yasağı sebebiyle eğitim hayatına devam edemeyen adayımız, 28 Şubat mağduriyetinden dolayı eğitimine ancak 19 yaşında Açık Öğretim yoluyla devam edebildi. 2007 Senesinde Niğde Üniversitesi Radyo TV bölümünden mezun oldu. Adayımız halen Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümüne devam etmektedir. Çocukluk hayali olan gazetecilik mesleğini yapma imkanına kavuşan adayımız TRT, Yeni Şafak, Dost TV gibi pek çok ulusal medya kuruluşunda foto-Muhabirliği ve Program yapımcılığı yaptı. Mesleki hayatını Ankara il gazetesinde sürdürmektedir. Kişisel gelişim alanında pek çok eğitim ve semineri başarıyla bitiren adayımız www.haberevet.com sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.
Aynur BAYRAM, sarı basın kartı sahibi olmasına rağmen Meclis'te muhabirlik yapmasına izin verilmemesiyle başlayan süreçte, okurlarının yüreklendirmesiyle 12 Haziran 2011 seçimlerinde Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı oldu.

BAYRAM’IN ADAY OLDUĞU ANKARA 2. BÖLGE’DEKİ İLÇELER:
Altındağ, Akyurt, Ayaş, Beypazarı, Çubuk, Çamlıdere, Elmadağ, Güdül, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Nallıhan, Pursaklar, Yenimahalle


   
 

DİĞER SİYASET HABERLERİ

 

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

Doğalgaz faturalarında Skandal: Fazla Ödeme Yapmış Olabilirsiniz

İşçi Katliamı Sürüyor: 2015 Yılında 1317 İşçi Hayatını Kaybetti

Toplum’un Ortaya Çıkışı ve Kurban’ın Sosyolojisi

HDP'den CHP'ye 'Emanet Oy' Yanıtı

Yandaş Medyadan Pespaye Kurban Haberi

 

DİĞER HABERLER

geri dön   sayfa başına dön

 
 


Adil Medya, basın ahlak ilkelerine uymaya söz vermiştir.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
© 2010 - 2012 Tüm Hakları Saklıdır. www.adilmedya.com

Adilmedya.com bir iNŞA® hizmetidir

Bu Yazılım Sabri ÜNAL tarafından geliştirilmiştir.

 

Hakkımızda | Yayın İlkeleri | Künye | İletişim